System Samsung ERV (Energy Recovery Ventilator) wykorzystuje metodę wentylacji typu cross flow zapewniającą efektywny nawiew powietrza i oszczędność energii. Co więcej, system ERV zaadaptował całkowitą wymianę ciepła (ciepło odczuwalne + ciepło utajone) w postaci centrali rekuperacyjnej, wspomagającej podtrzymywanie temperatury i wilgotności we wnętrzu oraz minimalizującej straty ciepła powstające w wyniku wentylacji.  

Zarówno latem, jak i zimą, praktycznie przez cały rok, niezwykle pomocny i pożyteczny okazuje się być rekuperator Samsung. Jest to wymiennik ciepła, (typ diamentowy) który zapewnia wymianę powietrza w budynku, co niezwykle pozytywne wpływa zdrowie i samopoczucie człowieka, szczególnie oddziałując na jego układ oddechowy. Dzięki tego typu urządzeniom istnieje możliwość zaoszczędzenia do dziewięćdziesięciu procent ciepła. Rekuperator taki posiada wysoką wydajność przepływu. Ponadto zapewnia niski pobór mocy dzięki zastosowaniu silników EC. Ponadto model posiada system sterowania automatycznego w standardzie, podobnie jako pilot zdalnego sterowania, który obsługuje kilka języków.

Charakterystyka produktu:

  • Urządzenie podwieszane 
  • Zoptymalizowany przepływ powietrza
  • Automatyczny system odświeżania
  • Inteligentny system sterowania
  • Niski poziom hałasu
  • łatwy serwis
  • Elastyczność projektowania instalacji
  • Wąska konstrukcja i łatwy montaż
  • Wysoka wydajność

Automatyczny by-pass.

W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, centralka automatycznie steruje obejściem wymiennika (by-pass). Jeżeli różnica temperatur jest mniejsza niż 5 st.C, urządzenie otwiera by-pass, zapewniając jedynie wymianę powietrza bez odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza, nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25 st.C (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20 st.C.

Współpraca z GWC.

Centralki wentylacyjne ERV pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15 st.C. Po połączeniu z odpowiednio dobranym gruntowym wymiennikiem ciepła, zapewniają całoroczną pracę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej.

 

Filtry klasy F8.

Centralki wentylacyjne ERV firm Samsung są wyposażone standardowo w wysoce wydajne filtry klasy F8 (EU8), wg PN-EN 779, gwarantujące dokładną filtrację powietrza nawiewanego do pomieszczeń, podczas gdy filtry oferowane standardowo w centralach innych producentów to najczęściej filtry klasy G3 i G4.

Zapraszamy do lektury dalszej części o pompach EHS:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2006 - 2019 dla DOM SERWIS
Licznik: 434